- W najbliższą środę przypada Popielec. Msze tego dnia o 7.00, 18.00 i 19.30. Obrzęd posypania głów popiołem na znak chęci pokuty i nawrócenia na wszystkich mszach. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Z racji Popielca nie ma tego dnia naszego parafialnego odpustu.
- W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza dziś w niedzielę o 19.00. Następne w poniedziałek i czwartek o 19.30 w kościele.
- W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej- dzieci na 17.00 i dorosłych na 18.00 – po niej wieczorna msza, oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele wielkopostne na godzinę 17.15. Przypominamy, że za każdorazowy udział w którymkolwiek z tych nabożeństw można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- We wtorek wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dzieci przygotowujących się do Komunii świętej.
- Na 16 czerwca planowany jest w naszej archidiecezji Marsz dla życia oraz Festiwal dla życia – są to dwie ewangelizacyjne inicjatywy, które mają na celu radosną promocję życia i rodziny w sposób, w jaki pojmuje je Kościół katolicki. Organizatorzy przygotowują koncerty, spotkania ze znanymi mówcami, atrakcje dla dzieci i wiele innych. W Środę Popielcową, po mszach św. będzie można wesprzeć finansowo organizację tego wydarzenia poprzez zbiórkę do puszki. Dziękując za wszystkie ofiary, prosimy też o modlitwę w intencji dzieła. Więcej szczegółów na stronie: www.walentynkadlazycia.pl
Pobierz jako PDF