1. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu w poniedziałek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W czwartek przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, w piątek św. Ireneusza a w sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (tego dnia przypadają imieniny księdza biskupa Piotra Przyborka, oraz naszego Pana Organisty :) ).
2. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli lipca niedzielna msza wieczorna "przechodzi" na godzinę 19.00.
3. Nabożeńswo czerwcowe jeszcze w tym tygodniu - do niedzieli po wieczornej mszy świętej.
4. Ksiądz Krzysztof obchodzi dziś 17 rocznicę święceń kapłańskich - polecamy Jubilata modlitwie wszystkich Parafian i Gości. Jednocześnie informujemy, że z dniem 25 sierpnia ks. Krzysztof zostanie przeniesiony jako pomoc duszpasterska do Parafii Archikatedralnej w Oliwie a na jego miejsce przyjdzie jako wikariusz ks. Maciej Silikowski dotąd pracujący w parafii p.w. św. Leona w Wejherowie.
5. Biskup elbląski Jacek Jezierski podjął decyzję o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego, związanej przez pewną część swojego życia z naszą archidiecezją, lekarki Aleksandry Gabrysiak, znanej jako "dr Ola". Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę, pamiątki, dokumenty, listy, pisma czy wiadomości w tej sprawie (pozytywne, czy też negatywne), proszone są o przekazanie ich do Kurii Diecezjalnej ELBLĄSKIEJ przed końcem lipca br.
Pobierz jako PDF