- Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego, ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcamy rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, do przyłączenia się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Można to zrobić TUTAJ.
- Mężczyźni, który rozpoznają w sobie głos powołania do kapłaństwa mogą zgłaszać się do Gdańskiego Seminarium Duchownego w celu rozpoczęcia formacji do święceń prezbiteratu. Możliwość do przygotowania się do posługi diakona stałego mają powołani do niej mężczyźni między 35. a 60. rokiem życia, żyjący w samotności, bądź w małżeństwie. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji gdańskiej. Rekrutację na studia magisterskie i podyplomowe na kierunku "teologia" rozpoczął też Instytut Teologii Archidiecezji Gdańskiej z siedzibą w Gdyni. Szczegóły dostępne na stronie Instytutu.
- We wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) a w sobotę św. Wawrzyńca.
- W minionym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin śp. Pan Jan Bejrowski z Bysewa.
Pobierz jako PDF