- Serdecznie dziękujemy za ofiarność w zeszłotygodniowej zbiórce dla powodzian. Zebraliśmy kwotę 5800 złotych ( całą Caritas gdańska zebrała kwotę 850 tysięcy). Kwota ta została już przekazana Caritas. Także zgodnie z zapowiedzią weszliśmy w kontakt z parafią MB Królowej Polski w Stroniu Śląskim i z jej proboszczem ks. Grzegorzem Górą. Po rozmowie doszliśmy do wniosku że na ten moment nie ma potrzeby wysyłać jakiejkolwiek pomocy materialnej w postaci żywości czy też chemii. Ustaliliśmy że będziemy zbierać przez najbliższe dwa tygodnie tylko pieniądze, które zostaną zagospodarowane na rzecz potrzebujących z tej parafii za które zakupimy(zapłacimy za) potrzebne rzeczy. Dlatego też plastikowa urna nadal będzie wystawiona w kościele.
- W poniedziałek 30 września zapraszamy młodych z klas VII szkoły podstawowej WRAZ Z RODZICAMI na spotkanie które odbędzie się w kościele. Rozpoczynamy o godzinie 19.00. Spotkanie to poświęcone jest naborowi młodych do formacji w Postcresimie działającej w naszej parafii. Spotkanie potrwa około 2 godzin.
- W poniedziałek zapraszamy na kolejny dzień rekolekcji ewangelizacyjnych odnowy w miłości Boga na godzinę 18.00 do kościoła.
- We wtorek zapraszamy młodych z klas ósmych na spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Rozpoczynamy o godzinie 18.45 w budynku katechetycznym. Młodzież klas I szkoły średniej ma w ten wtorek wolne.
- Jest już film z bierzmowania. Zainteresowaną młodzież i rodziców prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
- Zakończone zostały prace na cmentarzu. Bardzo wielkie podziękowania za pomoc finansową naszym Parafianom i Gościom. Na ten moment zebraliśmy 40 % kwoty.
- W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Hieronima. We wtorek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus a w środę świętych Aniołów Stróżów. W piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu a w sobotę św. Siostry Faustyny.
- Za tydzień msza kaszubska zgodnie z coroczną tradycją zostanie odprawiona w Klukowie, w Szkole Podstawowej Nr 82 a po niej przejdziemy pod obelisk poświęcony pomordowanym w czasie II wojny światowej Kaszubom. Msza rozpocznie się o 10.30.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek księża naszej parafii odwiedzą swoich chorych z Komunią świętą o stałej porze.
- Nabożeństwa różańcowe od wtorku codziennie po wieczornej mszy świętej.Zapraszamy!
Pobierz jako PDF