- Dzisiejsza taca przeznaczona jest w całości na potrzeby misji na Syberii, jakiej posługuje nasz ksiądz rekolekcjonista. Serdecznie dziękujemy księdzu Piotrowi, że zgodził się przyjechać do nas na ten bardzo ważny czas przygotowania do dzisiejszej uroczystości.
- Dziś, na 14.30 zapraszamy na pożegnanie relikwii świętego Wojciecha.
- Do jutra trwa zbiórka elektrośmieci. We wtorek zostaną one odebrane od nas. Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób wspierają pracę polskich misjonarzy, szczególnie pochodzącego z Gdańska księdza Wiesława Mielewczyka, pracującego w Boliwii.
- W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny męczennicy; w środę św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek Ofiarowanie NMP a w piątek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Następna niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Tydzień później, czyli1 grudnia rozpocznie się czas adwentu.
- Zapraszamy młodych (wraz z duszpasterzami) do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach. Ogłoszone przez papieża "święto młodych" odbędzie się 24 listopada (Uroczystość Chrystusa Króla) w oliwskiej katedrze. Weźmie w nim udział abp Tadeusz Wojda. Oprócz Eucharystii o godz. 16.00 przewidziano program ewangelizacyjny, integrację oraz poczęstunek. Chętni mogą udać się do katedry w pieszej pielgrzymce, która wyruszy z sanktuarium w Matemblewie o godz. 14.00. Szczegóły TUTAJ. W przededniu tego wydarzenia odbędą się warsztaty ewangelizacyjne dla młodzieży. Poprowadzi je Wspólnota Tymoteusz z Gubina. Zaplanowano je w domu propedeutycznym GSD. Szczegóły TUTAJ. Zaproszenia abp. Tadeusza Wojdy na to wydarzenie można wysłuchać TUTAJ, a w skróconej wersji TUTAJ.
Pobierz jako PDF